Elektronika w służbie hotelarstwa

Mówiąc o elektronice, którą można zastosować w hotelu, przed oczami staje nam na ogół radioodbiornik czy telewizor. Niegdysiejsze synonimy luksusu w dobie internetu w komórkach nie są już ani niczym ekstrawaganckim, ani specjalnie atrakcyjnym. Są jednak inne sposoby na to, aby hotel nabrał nowoczesnego wyglądu.

Na wstępie gościa może przywitać elektroniczny zamek na kartę. Jest to obowiązkowy element wyposażenia w hotelu trzygwiazdkowym, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by pozytywnie zaskoczyć nim gościa w hotelu o niższym standardzie.

Jeszcze większym, pozytywnym zaskoczeniem mogą się okazać opuszczane za pomocą odpowiedniego silniczka rolety okienne – tym bardziej, jeśli będzie można opuścić je zdalnie, np. pilotem na podczerwień. Pilotem sterowane może być również oświetlenie i klimatyzacja. Zdalne sterowanie tych sprzętów może nie jest aż tak przydatną sprawą, szczególnie w mniejszych pokojach, na pewno robi jednak bardzo dobre, nowoczesne wrażenie.

Z kolei tańszym, a robiącym dobre wrażenie, elektronicznym gadżetem jest elektroniczna waga łazienkowa. Co prawda waga łazienkowa (niekoniecznie elektroniczna) jest obowiązkowym elementem wyposażenia pokojów w hotelach pięciogwiazdkowych, obecnie jednak koszt jej zakupu, nawet w wersji elektronicznej nie jest wielki, a koszty utrzymania są wręcz pomijalne. Niewielkim nakładem można nie tylko poprawić standard łazienek w hotelu, ale też zwiększyć jej walory estetyczne i tym samym wywrzeć na gościach lepsze wrażenie.

To oczywiście tylko kilka pomysłów na wzbogacenie pokoju hotelowego w elementy elektroniczne i na pewno można wymyślić ich dużo więcej. Trzeba zauważyć, że nie tylko poprawią one komfort użytkowania pokoju, ale też – wywołując pozytywne wrażenie – zachęcą do ponownego skorzystania z usług hotelu.