Nowa jakość estetyczna

Za poprzedniego ustroju politycznego nasze mieszkania były do siebie bardzo podobne. Ich aranżacje tworzone były z tego, co aktualnie można było znaleźć w sklepach i dlatego rzadko kiedy można je było ocenić pozytywnie. Czasy się jednak zmieniły. Obecnie półki sklepowe aż uginają się od przeróżnych sprzętów do domu, spośród których nawet najbardziej wybredny klient może wybrać coś dla siebie. Jeśli więc nadal nasze mieszkanie przypomina po części socrealistyczny skansen, to zdaje się, że już najwyższy czas na zmiany.

Naprawdę warto postarać się o bardziej nowoczesny design w domu. Niekoniecznie musimy korzystać przy tym ze wsparcia dekoratora wnętrz ani nabywać najdroższych sprzętów. Owszem, zawsze dobrze jest zaopatrzyć się w wytrzymałe meble, które będą nam służyły przez długie lata, ale niekoniecznie muszą one pochodzić z najdroższych kolekcji.

Co może dać nam „odświeżenie” mieszkania i pozbycie się z niego ostatnich mebli, które pamiętają czasy Gierka czy Gomułki? Z pewnością, stworzy się w ten sposób zupełnie nową jakość estetyczną, w której będzie się dużo przyjemniej przebywało. Oczywiście, konieczne jest zadbanie o to, żeby nowe aranżacje w pełni wpisywały się w nasze gusta estetyczne. Nie warto kupować określonych rodzajów mebli tylko dlatego, że są one aktualnie modne. Moda przemija, a sprzęty domowe pozostają.