Pages Menu
Categories Menu
Oświetlenie pokoju hotelowego

Oświetlenie pokoju hotelowego

Normy odpowiedzialne za przyznawanie gwiazdek hotelom odnoszą się nawet do tak prozaicznych kwestii jak ilość lamp w pokojach. Nie wchodzą one natomiast w szczegóły oświetlenia.

Tematowi oświetlenia w pokojach hotelowych warto poświęcić choć trochę uwagi. Z jednej strony jest to kolejne pole, na którym można zadbać o wygodę klienta, z drugiej zaś zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną.

Tak więc zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami przy każdym łóżku musi znaleźć się szafka nocna, na której umieszcza się lampkę nocną. Ponadto co najmniej jedną lampę sufitową

Czytaj więcej
Oszczędzanie na oświetleniu

Oszczędzanie na oświetleniu

Szczególnie wtedy, gdy w pokoju zainstalowana jest większa ilość lamp (ale nie tylko), dobrze jest zainwestować w żarówki, które pozwolą nam zaoszczędzić elektryczność. Sukcesywnie wymyślane są coraz to lepsze, nowoczesne żarówki. Wbrew pozorom nie każda z nich sprawdzi się lepiej niż żarówka tradycyjna.

Od razu trzeba na przykład naprostować mit mówiący o tym, iż bardziej efektywne energetycznie od zwykłych żarówek są tzw. energooszczędne świetlówki. Świetlówki bowiem, nie dość że są o wiele droższe, to zużywają bardzo dużo prądu zaraz po ich uruchomieniu (i to za każdym razem!), a ponadto ich żywotność uzależniona jest od tego jak często będą włączane – sam czas

Czytaj więcej