Szafy w pokoju hotelowym

Można, a czasem nawet trzeba zrezygnować z niektórych mebli w pokoju hotelowym, choć na co dzień nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Regał na książki, choć jest meblem bardzo potrzebnym w domu, w pokoju hotelowym nie przyda się raczej wcale, ponieważ mało kto podróżuje z walizką książek (chyba, że są to np. książki na sprzedaż, ale nawet wtedy raczej nie ma potrzeby ich wypakowywania z walizki). Z podobnych względów zbytecznym meblem w pokoju hotelowym będzie szafka ze szklaną witryną do ekspozycji kompletu kawowego. Zupełnie inaczej jest z ubraniami – raczej rzadko zdarza się, by przyjeżdżający do hotelu ich ze sobą nie zabrał. Z tego też powodu nieodzowna w pokoju hotelowym jest szafa na nie.

Szczególnie w pokojach niedużych – choć nie tylko – bardzo praktyczna może okazać się szafa z drzwiami przesuwnymi. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca, szafy tego typu są bowiem z jednej strony bardzo pojemne, a z drugiej nie potrzebują dodatkowej przestrzeni aby je otworzyć. Różne systemy drążków, kolumn czy szuflad pozwolą na wypakowanie i wygodne rozmieszczenie całej zawartości wszystkich walizek gości. Znajdzie się też miejsce na buty, a nawet na same walizki.

Tego typu szafa jest w pokoju obok łóżka jednym z największych mebli, szczególną uwagę trzeba tu więc poświęcić jej estetyce. Dobrze, aby komponowała się swoim odcieniem z łóżkiem. Zastosowanie odpowiednich materiałów na drzwiach pozwoli na nadanie pokojowi indywidualnego charakteru (eco-skóra, ratan, lacobel) albo np. go rozświetli (lustro, szyba mleczna). Odpowiedni układ elementów ozdobnych może nawet sprawić, że pokój wyda się przestronniejszy niż jest w rzeczywistości.