Wykorzystaj niewielką przestrzeń

Posiadając niewielki salon niestety nie możemy pozwolić sobie na zakup dowolnego wyposażenia. Niestety właściciele małych mieszkań często nie rozumieją, że lepiej jest pogodzić się z niewielkim metrażem i odpowiednio go wykorzystać, niż starać się za wszelką cenę zmieścić w pokoju meble o gabarytach dostosowanych do większych pomieszczeń. Innymi słowy, wielka sofa czy obszerna szafa nie sprawią, że salon zacznie sprawiać wrażenie większego. Wręcz przeciwnie – będzie znacznie bardziej ciasny i mniej funkcjonalny.

Ta sama reguła dotyczy ilości sprzętów, które mogą się znaleźć w małym salonie. Jeśli u sąsiadów widzieliśmy liczne stoliki do kawy, nie oznacza to, że ten sam patent sprawdzi się w naszym wypadku.

Zamiast myśleć o dużej ilości mebli, lepiej jest zastanowić się nad ich praktycznością. Na rynku meblarskim znajdziemy bardzo funkcjonalne rozwiązania, takie jak ławy z ukrytymi pod blatem szufladami, półki przeznaczone do montażu w rogach salonu czy podwieszane szafki.

Wszystkie te meble sprawdzą się doskonale w ograniczonej przestrzeni, jako że nie zajmują zbyt wiele miejsca, a znacznie udoskonalają praktyczną stronę salonu. Dodatkowe szuflady możemy również zmieścić w niewielkich stolikach, a jako główny mebel wybrać rozsuwaną ławę. Jeśli nie znajdziemy mebli tego rodzaju w salonach meblowych, pamiętajmy o możliwości zakupu wyposażenia tworzonego na indywidualne zamówienie.